Hylomar M średnia lepkość

 

HYLOMAR® M to zaawansowana technicznie, długotrwale plastyczna masa uszczelniająca na bazie poliuretanu. Jest odporna na szeroką gamę cieczy w tym paliwa i płyny przemysłowe, olej, wodę i solankę, powietrze, produkty spalania silnika tłokowego i turbinowego, wodę/glikol i mieszaniny metanoli, ropę naftową, benzynę, naftę lotniczą (Avtur i Avcat), chłodziwa fluorowęglowe oraz syntetyczne oleje smarujące na bazie diestrów.
HYLOMAR® M jest stabilny w temperaturze od -50 °C do +250 °C i w tym zakresie może być stosowany jako uszczelnienie powierzchni i gwintów. Ponadto nie wchodzi w reakcje chemiczne z uszczelnianymi materiałami. Odznacza się doskonałą adhezją i łatwo się nakłada. W złączu pozostaje zawsze w stanie plastycznym. Dzięki temu połączenie jest odporne na wibracje i nieznaczne przemieszczenia w obrębie złącza. Zwykły materiał w podobnych warunkach pęka i połączenie traci szczelność.

Zastosowanie

HYLOMAR® M to uniwersalny środek stosowany do szczególnie wymagających i krytycznych uszczelnień, narażonych m.in. na kontakt z benzyną, naftą lub smarami. Nadaje się do skutecznego uszczelniania metalu z metalem i tworzywa sztucznego z tworzywem sztucznym. NIEKTÓRE OBSZARY ZASTOSOWAŃ
- silniki pojazdów mechanicznych (np.: głowice cylindrów, kolektory ssące, miski olejowe)
- komponenty skrzyni biegów
- pompy wodne i olejowe
- montaż turbin gazowych, generatorów chłodzonych wodą oraz systemów turbo-próżniowych
- elementy obudów skrzyni przekładniowych i sterowniczych
- uszczelnianie gwintów
- pokrycie uszczelniające dla metali
- zastosowanie w sąsiedztwie mechanizmów przełącznikowych

Sposób użycia

Uszczelniane powierzchnie powinny być czyste i suche. HYLOMAR® M nałożyć cienką, równomierną warstwą na obie strony i odczekać do odparowania rozpuszczalnika (ok. 10 minut). Następnie powierzchnie złączyć ze sobą i skręcić. Po kilku minutach ponownie dokręcić śruby. HYLOMAR® M jest środkiem długotrwale plastycznym, dlatego po jego nałożeniu nie jest wymagany pośpiech w montażu komponentów. Przy demontowaniu komponentów, HYLOMAR® M może być usunięty szmatką nasączoną acetonem. Nie jest konieczne jego zeskrobywanie.